Zakład pogrzebowy Świętochłowice

Świętochłowice są miastem leżącym w południowej Polsce, w województwie śląskim, na Górnym Śląsku, nad rzeką Rawą. Miejscowość ta należy do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Znajduje się też w czołówce miast o największej gęstości zaludnienia, która oscyluje w granicach ponad 3 tysięcy osób/km².

Na intensywny rozwój miasta miał wpływ rozwój zakładów pracy związanych z górnictwem i hutnictwem. Zatrudniały one przez dziesiątki lat sporą część dorosłej populacji Świętochłowic. Część z nich jednak – zwłaszcza kopalnie węgla kamiennego – uległy likwidacji na skutek restrukturyzacji. Obecnie prężnie funkcjonują firmy w ramach Śląskiego Parku Przemysłowego, jak również inne podmioty, które dbają o zapewnienie mieszkańcom dostępu do wszystkich usług, które są niezbędne w codziennym życiu. Takimi usługami są również usługi pogrzebowe realizowane przez dom pogrzebowy Kocel w Świętochłowicach.

Usługi pogrzebowe Świętochłowice

Charakter danego miasta w znacznej mierze można rozpoznać po jego zabudowie. Nie inaczej jest w Świętochłowicach, gdzie w kilku dzielnicach – w tym w Centrum – znajdują się familoki, czyli kamienice z połowy XIX wieku, przeznaczone początkowo dla pracowników kopalni i ich bliskich, a obecnie zamieszkiwane często przez kolejne już pokolenie rodzin, których przodkowie związani byli z górnictwem. Nic zatem dziwnego, że tradycje charakterystyczne dla Górnego Śląska są na tych terenach ciągle żywe.

Dobrze wiedzą o tym pracownicy Zakładu Pogrzebowego Kocel, którzy w swoim biurze w Świętochłowicach nadal często spotykają się z prośbą o przygotowanie uroczystości pogrzebowych dla byłych już górników. Pochówki takie, z pełnym ceremoniałem górniczym, to nie tylko ważna ceremonia, ale także forma dziedzictwa kulturowego tych ziem.

Zakład Pogrzebowy Kocel organizuje nie tylko pogrzeby górnicze, ale realizuje wszystkie rodzaje pogrzebów, o jakie prosi rodzina. Dom pogrzebowy Kocel znajduje się w Świętochłowicach przy ul. Szpitalnej 2. W tym domu pogrzebowym jest – oprócz biura – także m.in. kaplica i sala przedpogrzebowa. Dzięki temu rodziny osób zmarłych mają możliwość przeżycia prawdziwie godnego ostatniego pożegnania bez pośpiechu.

Zakład Pogrzebowy Kocel w Świętochłowicach

W Zakładzie Pogrzebowym Kocel doświadczony personel bierze na siebie odpowiedzialność za kompleksowe przygotowanie ceremonii żałobnych, które odbywają się na wszystkich cmentarzach w Świętochłowicach i okolicach. Wachlarz usług pogrzebowych obejmuje jednak także inne kwestie, jak dopełnianie formalności urzędowych, troskę o zapewnienie pięknej oprawy muzycznej, bogaty wybór akcesoriów pogrzebowych, pomoc w organizacji styp czy w wyborze najbardziej odpowiedniego nagrobka. Dla osób spoza Świętochłowic oraz dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie są w stanie dotrzeć do biura firmy Kocel, istnieje możliwość zamówienia wizyty w ramach tzw. mobilnego biura.

O najwyższej jakości usług pogrzebowych i cmentarnych realizowanych przez firmę Kocel świadczy zaufanie, jakim mieszkańcy Świętochłowic i okolic darzą tę firmę.

Zakład Pogrzebowy Kocel w Świętochłowicach to m.in.:

  • kompleksowa organizacja pogrzebów każdego rodzaju
  • kremacje
  • pogrzeby świeckie z Mistrzem Ceremonii Pogrzebowych
  • oprawa muzyczna
  • transport zmarłych w Polsce i za granicą
  • kwiaty na pogrzeb
  • formalności w urzędach i kancelariach
  • nowoczesny dom pogrzebowy – z salą pożegnań, chłodnia i zapleczem prosektoryjnym
  • pomoc w organizacji styp
  • usługi kamieniarskie i nagrobki

Więcej informacji można uzyskać pod całodobowym numerem zakładu pogrzebowego w Świętochłowicach 601 447 504.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat tej oferty
to zapraszamy do kontaktu.