Pogrzeby świeckie

Pogrzeb świecki jest okazją do ostatniego godnego pożegnania się z ukochaną osobą bez odniesień do religii. Uroczystości tego typu odbywają się najczęściej na podstawie woli wyrażonej przez Osobę Zmarłą za jej życia bądź na podstawie życzenia Rodziny. Pogrzeby świeckie są wybierane przede wszystkim przez osoby o światopoglądzie ateistycznym, przez agnostyków, jak również przez osoby wierzące, ale niepraktykujące oraz takie, które wyraźnie nie życząc sobie ceremonii o charakterze wyznaniowym.

Podczas pogrzebu świeckiego nie występują wątki religijne, natomiast przywoływane są wspomnienia o życiu zmarłych. Podniosłego charakteru tego typu ceremonii nadaje również muzyka, poezja oraz cisza.

Pogrzeby z Mistrzem Ceremonii

Uroczystościom ceremonii pogrzebowych świeckich najczęściej przewodniczy Mistrz Ceremonii, który – po uzgodnieniu z rodziną Osoby Zmarłej – może wygłosić także mowę pożegnalną oraz podziękowanie dla uczestników pogrzebu.

Zakład Pogrzebowy Kocel jest do Państwa pełnej dyspozycji. Dołożymy wszelkich starań, aby przygotować i zrealizować jak najpiękniejsze ceremonie pogrzebowe, niezależnie od ich rodzaju czy formy. Nasze doświadczenie w organizacji pogrzebów świeckich daje Państwu pewność, że będą one uroczystościami pełnymi godności i doniosłości.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat tej oferty
to zapraszamy do kontaktu.