Kremacja Chorzów, Świętochłowice

Praktyka kremacji staje się w ostatnich latach coraz bardziej powszechna w wielu krajach świata – w tym w Polsce. Ma to związek z różnorodnymi czynnikami, a wśród nich z coraz bardziej odczuwalnym deficytem miejsc na cmentarzach, ale także z kwestiami psychologicznymi, światopoglądowymi czy ekonomicznymi.

Decyzję o wyborze kremacji jako formy pochówku powinna podjąć sama osoba zainteresowana, jeszcze za życia – komunikując swoją wolę rodzinie, przyjaciołom oraz tym osobom, które – nawet w teorii – mogłyby mieć związek z ewentualną organizacją ceremonii żałobnej po jej śmierci. Tak wyrażoną wolę spopielenia ciała rodzina Zmarłego powinna uszanować.

Warto też pamiętać, że wiele religii dopuszcza kremację jako formę pochówku, o ile nie zostaje ona wybrana z przesłanek przeciwnych wierze.

Kremacje

Zakład Pogrzebowy Kocel wielokrotnie podejmował się kompleksowej organizacji ceremonii pogrzebowych z uprzednią kremacją. W naszych siedzibach – w Świętochłowicach i Chorzowie – mogą Państwo nie tylko zlecić przygotowanie tej uroczystości, ale także wybrać odpowiednią trumnę kremacyjną, urnę a także ubranie dla Zmarłego.

Zajmujemy się wszystkimi formalnościami związanymi z kremacją oraz troszczymy o przeprowadzenie wszystkich procedur tak, aby uroczystości pogrzebowe przebiegały w sposób niezakłócony żadnymi nieprzewidzianymi wydarzeniami oraz okolicznościami.

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat tej oferty
to zapraszamy do kontaktu.